עורך דין הגירה | עורך דין הסדרת מעמד | אלירן בללי

אשרת עבודה – אישור עבודה לעובדים זרים

אשרת עבודה לעובדים זרים בישראל כשמה כן היא מאפשרת עבודה בישראל.

רוב האשרות הניתנות לעובדים זרים בישראל הינן מכח הסכמים דו-צדדיים עם מדינות מסוימות שמדינת ישראל הסכימה איתן על שליחת עובדים לעבודה בענפים מסוימים, כשהעיקריים ביניהם הינם בניין, חקלאות, תעשייה וסיעוד. אשרה "ב/1" או B1 באנגלית הינה אשרת עובד זר. חוץ מאשרות אלה, יש גם אשרות "מיוחדות" יותר, גם הן מוגדרות כב/1, שניתנות לעובדים מומחים בתחומים מסוימים שלא ניתן להשיג מומחים כמוהם בין העובדים הישראלים ולשחקני קבוצות ספורט זרים (שנחשבים "מומחים" גם לפי נוהל דומה ובתנאים דומים של רשות האוכלוסין וההגירה – משרד הפנים).

אשרת ב/1

אשרת ב/1 של עובד המגיע לעבודה בישראל בתחום מסוים – מוגבלת לאותה עבודה ומוגבלת במשך הזמן שלה, בהתאם לקריטריונים כאלה ואחרים שקבעה רשות האוכלוסין. במקרה של עובדי סיעוד למשל, הם מוגבלים ל-63 חודשים תוך אפשרות להארכה – מסיבות הומניטריות חריגות בלבד, למשל מטופל שלהן שנוטה למות בקרוב ואין אפשרות להשיג לו מטפל אחר – לשנה/שנתיים.

דף כחול

מעבר לכך, ישנם עובדים זרים רבים המנצלים מעין "פרצה בחוק" בהגשת בקשות מקלט פרטניות תוך קבלת אשרה "5א2" או "2א5" הידועה כ"דף כחול" בלשונם; לא מדובר באשרת עובד זר אלא באשרה הניתנת למבקשי מקלט שבקשותיהם למעמד פליט טרם הוכרעו. אשרה זו מאפשרת עבודה בכל תחום בישראל לאחר "תקופת צינון" של המבקשים במשך שלושה חודשים מקבלתה, שבמהלכם הם אינם מורשים לעבוד (אך מורשים לשהות בישראל).

בתחילת ההליך המדורג למתן מעמד ישראלי קבוע לבני זוג זרים של ישראלים, ניתן לזר/ה גם אשרה מסוג ב/1 – עובד/ת זר/ה. בהתאם לנוהל בו מוגשת הבקשה, כך משך הזמן בו ניתנת אשרת ב/1 (לנשואים זה לרוב שנה טרם קבלת א/5 – תושב ארעי וללא נשואים – 3 שנים).

עורך דין אלירן בללי עוסק בהסדרת אשרות עבודה ואישורי שהייה תוך הפניית לקוחותיו בנתיב הנכון להם על מנת להשיג תוצאה מיטבית בהקשר שהייה, מעמד, עבודה ופרנסה בארץ; עורך דין אלירן בללי אף חתום על מספר תקדימים בהקשר כניסה, שהייה ועבודה בארץ של זרים מבקשי מקלט מסוגים כאלה ואחרים, למשל מרקע של מאוימות בשטחים או צאצאי משפחות כאלה.

Call Now Button